RECENZE: Barvy na vlasy Directions Violet

barvyclanek

Asi by bylo dobré začít tím, jak se vlastně dostat na nějakou přijatelně barvitelnou blond barvu vlasů (pokud nejste takoví šťastlivci, že máte blond od přírody). Osobně jsem z tmavě hnědých – skoro černých – vlasů přecházela pomocí 12% peroxidu vodíku, který je běžně k dostání v jakékoliv drogerii.

 

Doba působení, popřípadě výběr slabšího peroxidu, závisí na tom, jakou máte aktuální barvu vlasů, jak moc je již máte zničené a také na na tom, jakou barvu vlastně chcete ve výsledku získat. Jinak řečeno, pokud se snažíte dosáhnout pastelově fialové, nebude vám pravděpodobně stačit slámově žlutá. Pro lepší působení peroxidu a rychlejší zesvětlení je dobré zabalit prameny vlasů po „napatlání peroxidu“ do alobalu. Zároveň nezapomeňte taky po x minutách kontrolovat, zda vám stále vlasy drží na hlavě (kvůli vyšší teplotě v alobalu se může stát, že vám daný pramen jednoduše upadne).

 

photo1

 

Pokud jste se již vymanili ze zajetí tmavých vlasů, a zároveň vám na hlavě stále drží alespoň pár chlupů, nastupuje fáze dvě, tedy samotné barvení. Konkrétně se barvy Directions nanášejí na suché vlasy (jak se můžou ti akčnější z vás dočíst na obalu barev – já to třeba napoprvé nezvládla :D). Doba působení opět, alespoň dle mých zkušeností, závisí na tom, jakého odstínu chcete dosáhnout. Jinak řečeno, klidně to tam nechejte 60 minut, za výsledek ovšem nikdo neručí. Osobně většinou zůstávám u 30-40 minut max.
barvyzde
Zapeklitou otázkou zůstává, jak dlouho barvy na vlasech vydrží. Osobně se mi modrá „zažrala“ do vlasů natolik, že i po víc jak měsící nebarvení zůstávají vlasy modré, i když se v tu chvíli blíží spíš k jakési močálovému či modrému kekelu, rozhodně vám pak už nehrozí nějáké zářivé barvy jako po čerstvém obarvení. Co se týče této fialové, po týdnu mytí vypadá stále sytě, skoro jako po nabarvení. Zářivá barva vám tedy vydrží v závislosti na tom, z jaké barvy jste vlastně vycházeli před nabarvením. Pokud jste šli ze slámově blond-žluté, bude se pravděpodobně vymývat do nažloutlé barvy. Pokud z téměř bílé, měla by postupně světlat do jemnější fialové (nebo jiné, kterou jste použili). Tento proces většinou (alespoň u mě) začíná po nějákých 14ti dnech pravidelného mytí. Samozřejmě taky záleží, jak často si vlasy myjete, jak silným šámpónem, atd. Pro dlouhotrvající odstín je dobré mýt si vlasy spíše vlažnou, ideálně studenou vodou.

 

Příště si povíme něco o tom, jaké šaty zvolit pro jarní sezónu.

 

Vaše Esu

 

photo4

 

Comments

comments