Oteplování aneb jak podsvětí potkaly pastelové barvy

Společně s přicházejícím létem a oteplováním vám trochu zahřejeme vaše temné gothické podsvětí. Módním hitem posledních pár let se stal především „tumblerový“ styl Pastel goth, nový podstyl gothic módy, anebo, jak někteří říkají, takzvaný nu-goth.
 
2914457_lb_final
O co se vlastně jedná? Jde především, jak už napovídá samotný název, o spojení gothické, nebo obecně „temnější“ a alternativní módy, s něčím roztomilým. Spojením vznikají tyto sladké, ale zároveň “drsné” outfity. Tento tumblrový mor zahrnuje také výraznější líčení, spolu s krycími kontaktními čočkami, popřípadě parukami.
 
tumblr_neoef2oUFp1skrjswo1_500
Na hlavní scéně jsou tedy, jak už bylo řečeno, pastelové barvy, především světle růžová, fialová, modrá a pak samozřejmě bílá a černá. Hlavní motivy jsou od netopýrů a očních bulev přes obrácené kříže až po jednorožce s růžovou hřívou, ale také třeba rozteklé nápisy a satanistické potisky. Jinak řečeno, fantasii se meze nekladou.
 
tumblr_mc7n7jimaJ1rb6v5mo1_500
Asi nejčastější kombinací se staly vlasy v pastelových barvách společně s černým outfitem a v kombinaci s „ostřejšími“ doplňky. Záhadou zůstává, jak tento styl vlastně přišel na svět. Parta gothiků se po zhlédnutí My Little Pony rozhodla prosvítit si šatník? Nebo si naopak porcelánové panenky zaskočily na čaj do Draculova doupěte? Těžko říct. Tento styl se také stylizačně blíží k japonským „harajuku“ stylům oblékání, neboli módě japonských ulic. Nevyhneme se tedy tzv. “kawaii” námětům. Dvěma slovy by se tento novodobý styl tedy dal označit jako “Cute and Creepy”, přičemž na Nosferatu mu odpovídají například značky KILLSTAR nebo DISTURBIA.
 
tumblr_norr711FJM1uwokrfo1_500
Za jednu z hlavních představitelek tohoto netradičního stylu bychom mohli označit například rozkošnou Finku Rosu, aka Lady Cube (https://instagram.com/lady_cube/).
 
RO2KkikS
tumblr_msgxces49h1s0hy5po1_500

Comments

comments