Buďte unicorn! Aneb jak získat vysněnou barvu vlasů

Přinesli jsme vám články jak gelové barvy, které můžete koupit u nás použít a co od nich čekat. Dnes vám trochu pomůžeme své vysněné barvy docílit a udržet si ji. Jako refereci jsme přidali tabulku odstínů barev, abyste měli představu, jak by vlasy měly vypadat.

 

obrazek1

 

Prvním krokem k barevným vlasům je podle mě reálné posouzení svých možností a malířského umu :D Pokud se rozhodnete, že je dílo nad vaše síly, rozhodně bych se svěřila do rukou profesionála, který umí odhadnout stav vlasů a říct vám, jestli je váš plán vůbec reálný. Pokud se rozhodnete barvit sami, je potřeba počítat s tím, že proces zabere delší dobu, pravděpodobně nezačnete večer v 8 s havraními vlasy abyste se ráno probrali s pastelově duhovou kšticí.

 

Samotné barvení – pokud nejste platinová blond – začněte odbarvením vlasů. Odbarvovače dostupné u nás mají 9% peroxid, případně 12% peroxid, jeho výběr záleží na typu a barvě vašich vlasů. (MANIC PANIC + DIRECTIONS)

 

Pokud je vaše barva 2 a světlejší, 9% peroxid vám stačí na zesvětlení na 17.-18., v případě, že byste chtěli zesvětlovat víc, máte víc možností – buď provedete tzv. bleach bath kterých je několik variant na internetu a nespočet videí na youtube, nebo provedete dvě odbarvení, ale s odstupem času, aby měly vlasy šanci se po odbarvení zregnerovat. U bleach bath ve zkratce jde o to, odbarvovač rozředit šamponem, nebo kondicionérem. Rozhodně si při každém odbarvení dejte pozor, abyste si neupálili konečky, nebo nedej bože celé prameny vlasů.

 

Pokud je Vaše barva tmavší než 2, případně barvená černá, budete s největší pravděpodobností potřebovat 12% odbarvovač. Pro obě varianty platí, že musíte kontrolovat průběh odbarvení. Nikdo se na vás nebude koukat jak na blázna, když budete každých 10 minut kontrolovat jak to vypadá, dokonce bych to doporučila.

 

obrazek2

 

Několik tipů, pokud se chystáte k odbarvení:

 

– před odbarvením je dobré do vlasů vmasírovávat kokosový olej, buď si to dát jako týdení úkol, nebo alespoň než začnete odbarvovat
– pokud odbarvujete celou hlavu, nejlepší je začít od konečků a od čela, na týlu hlavy probíhá odbarvení nejrychleji, jelikož je tam největší teplo!
– pokud jste už někdy vlasy odbarvovali, odrosty si nechte naposled, nebarvené vlasy se odbarví nejrychleji
– odbarvovač je nejlepší v pramenech rozčesat, abyste neměli flekaté vlasy, jednodušší je to samozřejmě s přídavkem kondicionéru a odbarvit po co nejmenších částech
– barvené vlasy je dobré si alespoň předběžně rozdělit do jednotlivých částí, které budete barvit, zvlášť pokud chcete více barev
– odbarvovač bude postupně odstraňovat všechny vrstvy barev, které vám na vlasech zůstaly pod současnou barvou, tedy pokud máte např, barvené modré vlasy, může se stát že vám na první pokus vzniknou zelené vlasy

 

Výsledek, kterého chcete dosáhnout záleží na barvě, kterou ste si vysnili. Pastelové odstíny potřebují nejsvětlejší možnou blond, nejlépe chvíli mytou třeba silver šamponem. Naopak tmavým odstínům nevadí ani např. 15, počítejte ale s tím, že čím tmavší bude podklad, tím více se bude lišit barva na vlasech od vzorníku barev, do kterého se můžete u nás podívat.

 

Nejvděčnějším odstínem je tmavě zelená :D Zelená je prostě zelená, vymývat se bude do zelené a vydrží klidně i déle než 6 týdnů, které uvádí výrobce. Modré barvy se vymývají přes světle modrou po zelenou, fialové do modré až zelené. Červené barvy se vymývají většinou do růžové, případně oranžové. Prostě základní RedGreenBlue je ve všech barvách a dříve nebo později se jakákoliv barva dostane na barvu základní.

 

obrazek3

 

Několik tipů k barvení:


 

– pokud už máte vlasy odbarvené a chcete barvit gelovými barvami nepoužívejte v mezičase kondicionér, nejlepší je vlasy odbarvit, smýt odbarvovač, vysušit vlasy opatrně ručníkem a nanést gelové barvy rovnou
– pokud chcete ombre efekt na vlasech, myslele na to, že světlá barva by měla být v horní části, protože až budete barvy smývat, tmavá se vám může vpít do světlé, to samé platí pokud si děláte vlasy duhové, smývejte nejlépe vždy studenou
– gelové barvy můžete nechat na vlasech déle, než 20 minut, které uvádí výrobce (a v tomhle nežertuju, měla jsem na hlavě barvy přes noc). Barvy, které seženete u nás, jsou již čistý barevný pigment a jejich působení nijak vlasy nepoškozuje.

 

A jak si udržet barvy na vlasech co nejdéle? Jednoduché :D Vzdejte se chlorovaných bazénů a mytí vlasů. Suchý šampon bude pravděpodobně váš nejlepší přítel a pokud vlasy budete mýt, myjte studenější vodou. Všeobecně taky platí, že čím světlejší odstín, tím rychleji se vymývá. Stejně jako platí, že čím ´zničenější´ – barvené, vysušené – vlasy, tím lépe na nich barva ulpívá.

 

Přejeme hodně štěstí na cestě k vysněné barvě a nezapomeňte se svými barvami pochlubit v komentářích :)

 

– Článek pro vás připravila naše Facebook adminka Radka

 

Comments

comments